Book a class

Here’s a list of upcoming classes.

Click book to go to our Eventbrite page, where you can choose the next class or pick a future date.

Stripes
Monday - 10am Birmingham

Stirchley Baths
Bournville Lane
Birmingham
B30 2JT

Carola
Monday - 1pm Chiswick

The Hayloft
3 Bond Street
Chiswick
W4 1QZ

Rebecca
Monday - 1.15pm Putney

St Mary's Church
High Street
Putney
SW15 1SN

Beth
Monday - 7pm Bow

Chisenhale Dance Space
64-84 Chisenhale Road
E3 5QZ

Dorothy
Monday - 7pm Canterbury

Westgate Hall
Westgate Hall Road
Canterbury
CT1 2BT

Ashleigh
Monday - 7pm Elephant & Castle

Darwin Court Healthy Living Centre Peabody
1 Crail Row
SE17 1AD

Holly N
Monday - 7pm New Cross

Deptford Green Community Leisure
Deptford School
Edward Street
New Cross
SE14 6AN

Ruth
Monday - 7.30pm Clapham Junction

Off The Rails
Unit 2, Arch 4
Grant Road
Clapham Junction
SW11 2NU

Jeff & Katie
Tuesday - 9.15am Bristol - Totterdown

The Saltcellar
Totterdown Baptist Church
Wells Road
Bristol
BS4 2AX

Hazel
Tuesday - 9.30am Hatfield

Roe Hill Hall
Briars Lane
Hatfield
AL10 8EY

Jenny
Tuesday - 1pm Northfields - St Paul's
(Starts 25th Apr 2017)

St Paul's Church
Ridley Avenue
Ealing
W13 9XW

Liz
Tuesday - 1.30pm (50 min) Bishopsgate
(6 wk course: 7th Mar - 11th Apr.
Drop in places available)

Bishopsgate Institute
230 Bishopsgate
EC2M 4QH

Lou
Tuesday - 2pm Dulwich

St Barnabas Parish Hall
23 Dulwich Village
Dulwich
SE21 7BT

Robyn
Tuesday - 6pm Edinburgh
(Starts 9th May 2017)

James Gillespie's High School
57 Lauderdale Street
Edinburgh
EH9 1DD

Cathy
Tuesday - 6.30pm Greenwich
(Starts 11th Apr 2017: 1st Class FREE)

Mycenae House
90 Mycenae Road
London
SE3 7SE

Paloma
Tuesday - 6.30pm Stoke Newington

Mildmay Community Centre
Woodville Road
N16 8NA

Elinor
Tuesday - 7pm Forest Gate (Durning Hall)

Durning Hall
Earlham Grove
Forest Gate
E7 9AB

Layla
Tuesday - 7.30pm Canberra, Australia
(4wk course: 14th Mar 2017 - 4th Apr 2017)

Studio 1 (upstairs)
ANU Sport
North Road
Australian National University
Canberra
ACT 0200

Cathie
Tuesday - 8pm Exeter

Exeter Phoenix
Bradninch Place
Gandy Street
Exeter
EX4 3LS

Jay
Wednesday - 1pm (45 min) Bethnal Green

Oxford House
Derbyshire Street
Bethnal Green
E2 6HG

Lou
Wednesday - 5.45pm Ealing

Haven Green Baptist Church
Castlebar Road
W5 2UP

Katie
Wednesday - 6.45pm Bermondsey

Downside Fisher Youth Centre
Coxson Place
Druid Street
SE1 2EZ

Holly
Wednesday - 7.45pm Northfields

St John's Church
Mattock Lane
West Ealing
W13 9LA

Liz
Wednesday - 7pm Tooting
(Starts 5th April 2017)

St Boniface School Hall
Undine Street
Tooting
SW17 8PP

Beth
Wednesday - 7pm Victoria

St Peter’s Eaton Square Primary School
Lower Belgrave Street
London
SW1W 0NL

Sabine
Wednesday - 7.45pm Bristol - Easton

Easton Community Centre
Kilburn Street
Bristol
BS5 6AW

Hazel
Wednesday - 8pm Hampstead

Heath Street Baptist Church
84 Heath Street
Hampstead
NW3 1DN

Marija
Thursday - 6.45am Fulham

VIDA Studios
2 Fulham High Street
SW6 3LQ

Beth
Thursday - 8am (50 min) Bishopsgate
(6 WK COURSE: 9TH MAR - 13TH APR)
Drop in places available)

Bishopsgate Institute
230 Bishopsgate
EC2M 4QH

Ruth
Thursday - 9.30am Woolmer Green

Woolmer Green Village Hall
Hall Lane
Woolmer Green
SG3 6XA

Jenny
Thursday - 6.30pm East Finchley

Archer Academy Stanley Road Campus,
Stanley Road,
Eagans Close,
N2 8GA

Rebecca M
Thursdays - 6.30pm Haggerston
(Starts 6th Apr 2017)

Haggerston Community Centre
8 Lovelace Street
London
E8 4FF

Ash
Thursday - 7.45pm Westcliff-on-Sea

Crowstone Christian Centre
Crowstone Road
Westcliff on Sea
Essex
SS0 8LH

Nicola
Thursday - 8.15pm Oxford

Old Fire Station
40 George Street
Oxford
OX1 2AQ

Lara
Friday - 9.30am Bethnal Green

Oxford House
Derbyshire Street
Bethnal Green
E2 6HG

Lou
Friday - 9.45am Archway

Archway Methodist Church
Archway Close
Archway
N19 3TD

Adriana
Friday - 10am Hampstead

Heath Street Baptist Church
84 Heath Street
NW3 1DN

Marija
Friday - 11.15am Kentish Town

Kentish Town Community Centre
17 Busby Place
NW5 2SP

Nancy
Friday - 6pm Bristol - Hamilton House

Hamilton House
80 Stokes Croft
Bristol
BS1 3QY

Hannah
Friday - 6pm Forest Gate (Atherton Leisure Centre)

Atherton Leisure Centre
189 Romford Road
London
E15 4JF

Layla
Saturday - 10.15am London Bridge

The Bridge
81 Southwark Bridge Road
SE1 0NQ

Alex
Saturday - 11am Hackney

Hackney Attic @ Hackney Picturehouse
270 Mare Street
E8 1HE

Lou
Saturday - 11.30am Queen's Park

Movers and Shapers
68 Salusbury Road
NW6 6NU

Freddy
Saturday - 11.45am Islington

Walter Sickert Community Centre
Canonbury Crescent
N1 2FB

Caitlin
Saturday - 12pm South Woodford

St Anne Line Church
Grove Crescent
E18 2JR

Ruth
Saturday - 12.15pm North Finchley

Arts Depot
5 Nether Street
Tally Ho Corner
North Finchley
N12 0GA

Chloe
Sunday - 10.30am Notting Hill

The Tabernacle
35 Powis Square
W11 2AY

Gabija
Sunday - 7pm Shroton

Shroton Village Hall
Main Street
Shroton
Dorset
DT11 8QB

Claire